Mecz Union Berlin kontra FC Heidenheim na stadionie Stadion An der Alten Försterei: końcowy wynik 2-2

W ostatniej kolejce niemieckiej Bundesligi doszło do zaciętego starcia pomiędzy Union Berlin a FC Heidenheim na Stadionie An der Alten Försterei. Mecz zakończył się remisem 2-2, choć już na przerwę gospodarze schodzili z prowadzeniem 2-1. Spotkanie to odbyło się 2 dni temu o godzinie 14:30, a emocje sięgały zenitu aż do ostatniego gwizdka sędziego.

Relacja z meczu piłki nożnej Union Berlin - FC Heidenheim

Union Berlin podejmował na własnym stadionie drużynę FC Heidenheim w ramach 23. kolejki niemieckiej Bundesligi. Spotkanie odbyło się w piękną niedzielę na Stadionie An der Alten Försterei o godzinie 14:30. Gospodarze chcieli zdobyć pełną pulę punktów, aby umocnić się w górnej części tabeli, natomiast Goście mieli inne plany, bowiem potrzebowali punktów w walce o utrzymanie.

Sędzią głównym tego starcia był Deniz Aytekin z Niemiec. W tłumie kibiców panowała gorąca atmosfera, a na trybunach było widać wiele barw i flag obu drużyn. Piłkarze byli gotowi do walki na murawie, co zapowiadało emocjonujące widowisko.

Na samym początku meczu Union Berlin zaskoczył rywali, gdy już w 3. minucie N. Dovedan wpisał się na listę strzelców, wykorzystując świetną akcję z asystą od kolegi z zespołu. Gospodarze objęli prowadzenie 1-0, co tylko podkręcało tempo spotkania.

FC Heidenheim nie zamierzało jednak pozostawać dłużej w tyle i odpowiadało szybko. W 43. minucie R. Gosens wyrównał stan meczu, strzelając gola po zagraniu od kolegów z drużyny. Wynik brzmiał 1-1, ale emocje dopiero się rozkręcały.

Przed przerwą Union Berlin ponownie znalazł drogę do siatki rywali. Tym razem to A. Schäfer zdobył bramkę w 45. minucie po asyście od R. Gosensa, ustalając wynik na 2-1 dla Gospodarzy na przerwę.

Druga połowa była równie intensywna, a obie drużyny walczyły o przejęcie kontroli nad meczem. W 71. minucie to jednak FC Heidenheim sięgnęło po bramkę, kiedy J. Beste skutecznie wykorzystał okazję i wyrównał na 2-2 po podaniu od E. Dinkçi.

Emocje sięgały zenitu w doliczonym czasie gry, ale żadna ze stron nie zdołała zdobyć zwycięskiego gola. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 2-2, co sprawiło, że kibice obu drużyn byli zadowoleni z widowiska, jakie zobaczyli.

Obie drużyny otrzymały żółte kartki za ostre zagrania. W drużynie gospodarzy Robin Gosens i Josip Juranović zostali ukarani w 45. i 53. minucie, natomiast w zespole gości żółtą kartkę obejrzał Haktab Omar Traore w 87. minucie.

Mimo zażartej walki na boisku, żadna z drużyn nie otrzymała czerwonej kartki. Po zakończonym meczu obie ekipy mogły skupić się już na kolejnych wyzwaniach. Union Berlin zmierzy się z Borussią Dortmund, VfB Stuttgart i Werderem Brema, natomiast FC Heidenheim będzie walczyć z Eintrachtem Frankfurt, FC Augsburg i Borussią Monchengladbach.